Репродуктивна ендокринология
Отделението по репродуктивна ендокринология към Анадолу Медицински Център предоставя лечение на двойки, които имат стерилитет и други репродуктивни проблеми. В отделението се провеждат всички процедури от първоначалното интервю до провеждането на прегледи, поставянето на диагноза и необходимото лечение.
В отделението по репродуктивна ендокринология се прилагат следните методи за лечение на безплодие:
- Вътрематочна инсеминация (IUI – ваксинация)
- In vitro оплождане
- Интрацитоплазмено инжектиране на сперматозоиди (ICSI)
- Аспирация на сперма от тестисите (TESA)
- Екстракция на сперма от тестисите (TESE)
- Микро- екстракция на сперма от тестисите
- Предимплантационна генетична диагностика (PGD)
- Метаболомика
- Интрацитоплазмено инжектиране на морфологично-селектирани сперматозоиди (IMSI)
- Ембрионално криосъхранение
- Асистирано излюпване
- Трансфер на блатоцист
- In Vitro узряване на яйцеклетка
Как се променя плодовитостта след навършване на 40 години?
Приема се, че плодовитостта намалява с възрастта. Шансът жени на възраст от 20 до 35 години да забременеят при нормален месечен цикъл е 25-30%, а при жени на прага на 40 години, този шанс спада до 5%.
Възрастта е важен фактор при процедурите за асистирана репродукция. Причината за това е че качеството на женските яйцеклетки се влошава с напредване на възрастта. С цел установяване на нивото на фертилитета се взима кръвна проба на третия ден от месечния цикъл и се изследват нивата на фоликулостимулиращия формон и естрадиола. С помощта на ултразвук може да се установи капацитета на яйчниците.
Наследствено ли е мъжкия стерилитет?
Ако се установи генетичен фактор в мъжкият стерилитет (напр. дефект в У хромозомата), той може да бъде предаден на следващото поколение. Хромозомни изменения се наблюдават при 6% от мъжете със сериозни проблеми с плодовитостта. Мъже, които имат понижен брой сперматозоиди е препоръчително да си направят хромозомно изследване.