Анадолу Медицински Център е структуриран с добре обосновани подходи и проектиран в съответствие с националнaта и международнaта акредитация, както и с изискванията за стандартизация.
Анадолу Медицински Център има акредитация от Международната обедининена комисия (Joint Commission International – JCI), сертифицирана Интегрирана система за управление, сертификации от Европейската асоциация по медицинска онкология (ESMO) и „Болници – приятели на бебето“ (BFH).
Анадолу Медицински център е първото здравно учреждение в Турция, което успя да получи едновременно няколко сертификата за качество, преди още да навърши една година. Анадолу Медицински Център притежава следните сертификати:
ISO е международна организация за стандартизация. Стандартите ISO 9000 поставят основите на системата за управление на качеството и дефинират терминологично методите за управление на качеството. Стандартите ISO 9000 могат да бъдат обобщени в следните 6 теми:
Стандартите ISO 9001 уточняват необходимите условия определена институция да подобри удовлетвореността на клиентите и да отговори на дефинираните стандарти на системата за управление на качеството.
Стандартите ISO 9004 осигуряват ръководство, което разглежда ефективността и производителността на системата за управление на качеството. Целта е изпълнението да бъде подобрено и изискванията на клиентите изпълнени.
Стандартите ISO 19011 осигуряват ръководство за системи за управление на качеството и околната среда.
ISO 14001 е стъпка, предприета в посока защита на околната среда и опазване на природните ресурси. Стандартът за управление на околната среда насърчава използването на технологии, които не увреждат околната среда и природните ресурси, повишава информираността и изостря вниманието на клиентите, осигурява ликвидирането на продукти, суровини и материали, които са вредни за околната среда.
Системата за управление на околната среда ISO 14001 цели установяване и оценяване на ефектите върху околната среда от услугите, предлагани от Анадолу медицински център и поемане на контрол върху последиците от дейността, които биха могли да окажат сериозно въздействие. Принципът за стриктно спазване на съвременните практики е необходимо условие за функциониране на система за управление на околната средав Анадолу Медицински Център.
Като институция сертифицирана по ISO 14001 Системата за управление на околната среда,Анадолу медицински център изпълнява всички сертификационни изисквания и:
Анадолу Медицински Център отговаря на всички нормативни изисквания и осигурява подобрения в рамките на системата за управление на околната средав следните области:
Болницата осигурява обслужване в съответствие със законите и нормативните разпоредби за околната среда. Осигурява управлението и контрола на медицински, твърди, течни и опасни отпадъци, управление на емисиите, контрол на шума и радиационна защита, в съответствие със съответните разпоредби.Болницата е подготвена за извънредни ситуации и гарантира развитието си.
Системата за управление на здравето и безопасността при работа OHSAS 18001 дефинира елементите на дейноста, които оказват влияние върху здравето и безопасността на работещите. Тя е насочена към постигане на съвместимост със съответните закони, осигурявайки непрекъснато подобрение и измерване на развитието на работната среда и постигане на целите.
Системата OHSAS 18001 осигурява безопасност и здравословна работна среда за служителите. Системата за управление на здравето и безопасността при работа насърчава служителите да извършват планирани и систематични изследвания за своето здраве и безопасност.
Анадолу Медицински Център е акредитиран от 17 февруари 2007 г. Това означава, че са изпълнени всички изисквания в рамките на набора от стандарти, които са посочени от JCI за подобряване качеството на грижите за пациентите, намаляване на рисковете чрез осигуряване на безопасна среда за пациентите и служителите и осигуряване на непрекъснато подобрение. Одитите за подновяване на сертификацията се извършват веднъж на всеки три години. JCI стандартите са събрани в две основни заглавия: като стандарти, ориентирани към пациента и стандарти, ориентирани към организацията.
Сертификатът е получен от Анадолу Медицински Център през октомври 2007 г. Подновяването му се извършва веднъж на всеки три години. ЕОМО оценява качеството на грижите за онкологичните пациенти и удостоверява, че всички нужди на пациентите се вземат под внимание и се преприемат мерки за удовлетворяването им.
Този сертификат е даден на Анадолу Медицински Център през 2006 г. от Министерството на здравеопазването, поради успешни практики за кърмене, които са препоръчани от СЗО и УНИЦЕФ. Този стандарт се подновява всяка година.
Анадолу Медицински Център е член на KalDer от 14 март 2008 г.Турската асоциация за качество (KalDer) е неправителствена организация, създадена от група доброволци през 1991 г.Целта на КalDer да създаде подходяща среда за постигане на качество на световно равнище и повишаване на конкурентоспособността на всички частни и държавни предприятия и учреждения, както и граждански сдружения. KalDer има над 2100 корпоративни члена. KalDer е член на Европейската фондация за управление на качеството (EFQM). Тя е инициатор на прилагането на: Тотално управление на качеството и Международно движение за качеството в Турция.
Турската асоциация за подобряване на качеството в здравеопазването (SKID) е неправителствена организация, която обединява хората, които полагат усилия за повишаване на качеството на здравното обслужване.Целта на асоциацията е да се подобри качеството на здравеопазването в Турция до нивото на международните стандарти. А визията на асоциациятае да бъде лидер, инструктираща и референтна институция по тези въпроси.
Бихме искали да ви информираме, че предвид настоящата глобална пандемия COVID-19, „от 19 март 2020 г. Турция напълно затвори границите си за влизане в страната за чуждестранни граждани, независимо от тяхното гражданство. Намиращите се понастоящем в Турция чужди граждани ще могат да напуснат без ограничения, по собствено желание. Изключения при допускането в Турция ще се правят само за определени лица - дипломати, членове на медицински екипи или при хуманитарни случаи, но само след предварително получено разрешение от компетентните турски здравни власти за всеки конкретен случай. Затварянето на границите към момента е без срок, до второ нареждане."
Тъй като нашите настоящи български пациенти не могат да пътуват за редовни или последващи срещи, можем да предложим видеоконсултации с нашите лекари, според възможностите на графика им. Ако проявявате интерес, моля, уведомете ни и ние ще ви предоставим допълнителни подробности. Моля, имайте пред вид, че тези видеоконсултации не заместват стандартното лично посещение, тъй като лекарят няма да може да извърши клиничен или физически преглед. Освен това оценката ще бъде направена въз основа на медицински записи на английски език, кръвни изследвания и хистопатологични оценки, извършени във външни институции. В допълнение, вашите снимки на радиологична и ядрена медицина може да изискват допълнителна консултация от нашите отдели.
Като се има предвид настоящата глобална пандемия COVID-19, съгласно разпоредбите на турското министерство на здравеопазването, Анадолу Медицински Център може да приема пациенти, идващи от чужбина, само след като те се самоподложат на карантина в продължение на 14 дни след влизането в Турция. След като тези пациенти изпълнят 14 дни самокарантина в Турция и ако отговарят на политиката за безопасност на нашата болница, можем да ги приемем за преглед или лечение. Моля, обърнете внимание, че предвид бързо променящата се ситуация по света, ние си запазваме правото да променяме правилата за прием в болницата във всеки един момент. При всички случаи вашият координатор е на разположение 24 часа в денонощието за всички въпроси относно вашето здраве. Благодарим ви за разбирането и сътрудничеството.